Rivo Sarapik • 29. september 2019 kell 6:00
Uudised
Ainult tellijale

Isegi alustaval ettevõtjal on lootust raha üles leida

Õllenaudi kogemuse põhjal on vajaduse tekkimisel pankadest laenu saamine äärmiselt keeruline. „Eriti raske on see kodupanga puhul – pigem saad laenu võõrast pangast, kus sa isegi klient ei ole,“ märkis ettevõtte asutaja Urmas Roots.  Foto: Eiko Kink

Alustaval ettevõttel on ellu jäämine ning pankadest laenusaamine sageli keeruline, kuid raha kaasamisel võivad appi tulla nii ühisrahastus kui erainvestorid. Jätkusuutlikkuse ning investorite usalduse põhieelduseks on eeskujulik finantsplaneerimine.

Enamik alustavaid ettevõtteid ei ela vanemaks kui kolm ja pool aastat ning see on ka põhjus, miks paljudel juhtudel ei julgeta neile laenu anda, selgus Äripäeva raadio saatest „Alustava ettevõtja A&O“. Madala eluea tingib sageli ettevõtete kehv finantsplaneerimine. „Asi pole selles, et seda ei osata teha, vaid alguses pole aega – entusiasm on niivõrd suur, tormatakse edasi, tehakse toode valmis ja asutakse seda müüma – samas kui tegelikult peab olema valmis muutustele reageerima,“ rääkis Õllenaudi juht Urmas Roots.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum