Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
President otsustab täna kobarseaduse väljakuulutamise
Täna peab president Kersti Kaljulaid otsustama, kas kuulutab välja 33 seadust muutva kobarseaduse või mitte.
Mõnda aega tagasi jättis president Kersti Kaljulaid välja kuulutamata pensionisamba reformi seaduse, mis on praeguses jõudnud riigikohtusse.
Foto: Liis Treimann
Koos lisaeelarvega viis valitsus riigikokku ka mitukümmend seadust muutva kobareelnõu, mille eesmärk oli lahendada probleeme eri seadustes, mis olid kerkinud koroonakriisile reageerimise käigus.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.