Naised lähevad võlanõustaja juurde kiiremini kui mehed. Fotol Annika, kes rääkis läinud aastal Äripäevale, mil viisil ta võlaorjusesse sattus.
Foto: Andras Kralla
Võlanõustaja Evelyn Eichhorsti sõnul jõuab temani üha enam noori ja töötavaid inimesi, kes on oma võlgadega jänni jäänud. Tema laual on praegu suurimaks juhtumiks 142 000 euroni ulatuv võlg, mille moodustab 52 erinevat nõuet.
Inkassofirmad küsivad võlglastelt röövellikke viiviseid ja oskavad ka intressi pealt intressi kasseerida. Inkasso haardesse sattunud võlgnik kuuletub, teadmata, et õigus asub tema poolel.
Kummaline oli lugeda mitmeid Julianus Grupi juhi Üllar Maapalu antud kommentaare Äripäeva inkassofirmade tegevusest rääkivas artiklis, kirjutab HUGO.legali peajurist Erki Pisuke.
Vajunud põrand või liikuv vundament on enamiku kinnisvaraomanike jaoks märk suurest remondist. Kaevamine, lammutamine ja ajutine sulgemine tunduvad vältimatud. Ärikinnisvara puhul tähendab see aga midagi enamat kui lihtsalt ehitustööd. Tagajärjeks on katkestatud tegevus, kaotatud kliendid ja kulud, mis ei paista esialgu välja.