Hannes Sarv • 20. mai 2011 kell 4:00

Puhas vuuk

Pankrotistunud aknatootja AS Glaskek haldurid avastasid, et osa firma tootmisseadmetest ja väiksematest tööriistadest on rändama läinud.

Glaskeki pankrotihaldur Ene Ahase sõnul ei jäänud alles näiteks ühtki väiksemat tööriista. Akutrellid, saed ja muud vajalikud töövahendid – kuidas tehases ilma nendeta töötati?

Aga jah – kadunud on ka kuni kolmandik seadmetest. Kuhu täpselt, pole halduritel veel selge. Kuna tööd on suure menetluse juures olnud palju, hakatakse vara kadumisega tõsisemalt tegelema alles nüüd. Ahase sõnum ongi see, et parem oleks kõigil, kel firma vara kätte jäänud, see ise tagasi tuua.

Aga vabatahtlikult ei tooda. "Kuna vara on ühiku mõttes palju, siis ongi vara tagasinõudmise protsess aeganõudev. Lisaks asukoha kindlaks tegemisele tuleb dokumendid välja otsida ja tõendada vara kuulumist Glaskekile," lisas Ahas.

Glaskeki endised juhatuse liikmed Indrek Pajur ja Gennadi Jõgi kinnitavad, et nemad ei tea vara puudujäägist midagi.  

Sama räägivad mullu Glaskeki saneerimist nõustanud Urmas Tross ja Glaskeki omanikust nõukogu liige Vladimir Oberschneider.

Ühe versiooni järgi võis osa varast ringiga jõuda Glaskeki endiste töötajate uutesse firmadesse. Näiteks soovitatakse otsida Tartust Filosoofi tänavalt, kus firma endised töötajad on asutanud väikese aknatootja – OÜ Aknaproff.

Ettevõtte juhatuse liige, endine Glaskeki tootmisjuht Benno Keskpalu tunnistas, et on ostnud Glaskeki poolt liisingule tagastatud seadmeid. Ka tema ei tea vara kadumisest Glaskekist midagi. 

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, selleks telli leht SIIT või osta päevapilet SIIT.

Hetkel kuum