Võrguteenuste kvaliteet on pärast Elektrilevi tükeldamist halvenenud. Selle sisulisest iseseisvumisest saavad taastuvenergeetika ning tarbijad ainult võita, kirjutab taastuvenergia arendaja ja tootja Sunly asutaja ja juht Priit Lepasepp.
Sunly asutaja ja juht Priit Lepasepp Foto: Andras Kralla
Palju vastandlikke seisukohti tekitanud küsimuse – kas Elektrilevi eraldada Eesti Energiast – juures tuleb eristada teineteisest põhimõtteline ja praktiline kaalutlus. Elektrituru osaliste ja tarbijate vaatest on kindlasti olulisem just esimene.
Elektrilevi lahutamine Eesti Energiast ei tooks endaga kaasa olulisi takistusi, ütleb värske analüüs. Mida Elektrileviga päriselt peale hakata, seda otsustab aga järgmine valitsus.
Kui fantoomliitumiste kaotamiseks mõeldud elektrituruseaduse muudatused läbi lähevad, ähvardab mitut energiatootjat, kes tootmisvõimsusi broneerinud, senise ärimudeli lõpp, selgub saatest „Energiatund“.
Kallist elektri hinnast me lähiajal ei pääse, aga põlevkivi ja tuumajaam tähendaksid seda, et meil on veel 10–15 aastat kallis elekter, rääkisid energiavaldkonna eksperdid värskes raadiosaates "Cleantech".
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.