17. detsember 2012 kell 12:45

Viktoria Ladõnskaja: Reformi kümme väikest neegrit

Tundub, nagu vaataksime  Agatha Christie "Kümmet väikest neegrit" reformierakondlaste elavas esituses. Peagi pole alles jäänud mitte ainsatki Reformierakonna esindajat, keda ei määriks finantsskandaalide mustad plekid.

Isegi kui jätta arvesse võtmata Siim Kallase kümne miljoni  dollari afäär, on sel aastal rahaasjade pärast skandaali sattunud nüüdseks ametist taandunud justiitsminister Kristen Michal (partei rahastamine), migratsiooni- ja integratsiooni sihtasutuse Meie Inimesed juht Tatjana Muravjova  (MISA vahendite küsitav kasutamine),  keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus (kohtusse on jõudmas 500 000eurone hagi).

Seda nimekirja kaunistab oma isikuga ka noortekogu kunagisi liidreid Anna-Maria Galojan (suure summa omastamine MTÜSt Eesti Euroopa Liikumine, vanglasseminekust kõrvalehoidmine).

Peale nimetatute on lõppeva aasta jooksul ebakorrektsusega rahalistes küsimustes avalikkuse huviorbiiti sattunud Kristiina Ojuland, Margus Timmo, Mati Raidma, Tiina Lokk, Jüri Jaanson, Janika Mölder (kõigist neist tehti AS Inforingi toodetud propagandafilm), aga ka riigikogu liige Andrei Korobeinik (auto rentimine iseenda firmalt ja nimetatud portreefilm). Film tehti ka juba nimetatud Pentus-Rosimannusest.

Kõik need juhtumid on erinevad ning mõnel juhul ei ole süü veel tõendatud, kuid rahaasjades libastunud reformierakondlaste nimekiri on sellegipoolest muljetavaldavalt pikk.

Autor: Vilja Kiisler, Viktoria Ladõnskaja

Hetkel kuum