Birjo Must • 29 oktoober 2014

Tallinna Vee tulemused vastasid LHV ootustele

Tallinna Vee bioloogilised vee puhastussüsteemid  Foto: Meeli Küttim, Äripäev

LHV panga analüütikute sõnul vastasid Tallinna Vee kvartalitulemused üldjoontes nende prognoosidele ning nad jätsid aktsia õiglase väärtuse vahemiku samaks.

„Tallinna Vee kolmanda kvartali tulemused pakkusid vaid mõne üllatuse,“ kirjutasid LHV analüütikud Joonas Joost ja Arno Tara analüüsis.  

LHV juhtis oma värskes analüüsis tähelepanu, et kuna tariifid on külmutatud 2010. aasta tasemel, siis on ettevõtte müügitulemused tugevalt seotud tarbijate käitumisega. Sel korral tõusis eraklientide tarbimine aastaga 3,4% ja juiidiliste klientide tarbimine 2,1%. Need olid ka peamised positiivsed näitajad, mis aitasid tõsta kvartaalset käivet 1%, märgiti aruandes.

Nagu oodatud, siis normaliseerusid analüütikute sõnul Tallinna Vee saasetasude kulud ja nüüd väljastati neile kehtivad vee-erikasutusload. Alates aasta algusest kulutas ettevõte nendele tasudele 1,2 miljonit eurot.

Lisaks on ettevõttel õnnestunud vähendada teisi kulutusi – näiteks vähendati aastaga 6,7% kulutusi kemikaalidele ja elektrile ning 6,3% teisi kulutusi. Samas kasvasid mõned teised kulud.

„Kõige peamine põhjus, miks ettevõtte brutokasum kasvas 6,2% on siiski see, et aasta varem olid saastetasud ebatavaliselt kõrged,“ märgiti aruandes.

LHV teatel olid Tallinna Vee 0,3 miljoni eurosed juriidilised kulud veidi kõrgemad kui varem oodati ja seetõttu oli 6,3 miljoni eurone tegevuskasum ka 3,5% madalam LHV oodatust.

„Kuna kohtuvaidlused kestavad, siis võivad aastased juriidilised kulutused ületada 1 miljonit eurot,“ märgiti aruandes. Käimasolev arbitraaživaidlus võib kesta kuni kaks aastat.  

LHV jättis Tallinna Vee aktsia õiglase väärtuse 13,30-13,90 eurole ja säilitas aktsia hoia-soovituse.

Hetkel kuum