Birjo Must • 31. oktoober 2014
Jaga lugu:

Ekspress Grupi käive kasvas online-äri toel

Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik  Foto: Marko Mumm

Ekspress Grupi käive kasvas kolmandas kvartalis aastaga 7% ja puhaskasum 42%.

Ekspress Grupi käive ulatus kolmandas kvartalis 13,8 miljoni euroni, mis on 7% enam kui aasta eest samal ajal. Ettevõtte EBITDA oli 1,7 miljonit eurot ja puhaskasum 0,6 miljonit eurot. EBITDA ületas mullust tulemust 27% ning puhaskasum 42%.

Raamatupidamise kasumiaruandes kajastub kolmandas kvartalis finantstuluna AS Ajakirjade Kirjastus ja AS SL Õhtuleht aktsiate omandamisest ASilt Eesti Meedia, nende müümisel OÜ-le Suits Meedia ja hilisemast reorganiseerimisest tekkinud kasum summas 1 miljonit eurot.

Ettevõtte teatel näitasid kolmandas kvartalis kõik kontserni tegevusvaldkonnad head käibe ja kasumi kasvu. Meediasegment kasvatas EBITDA'd aastaga üle 200%, saavutades tulemuseks 0,32 miljonit eurot. Trükiteenuste valdkonnas kasvas käive 6% ja kasum oli 1,3 miljonit eurot. 

„Kolmandas kvartalis üllatas meid meediasegmendi, eeskätt online-äride tulemus,“ kirjutati aruandes. „Erinevalt eelmistest aastatest oli sel aastal reklaamiturg suvel aktiivne ja Delfide müügiorganisatsioonid suutsid sellest aktiivusest igas riigis kasu lõigata. Käibe kasvu taga on endiselt eelkõige edukalt käivitunud uued teemaportaalid, uued reklaamilahendused, Delfi TV, kasvav mobiilirakenduse kasutamine ja eriprojektid,“ lisati aruandes.

Ekspress grupi üheksa kuu käive oli 44,6 miljonit eurot ja puhaskasum 3 miljonit eurot. Puhaskasum kasvas aastaga 21%. 

Kolmanda kvartali EBITDA rentaablus oli 12,5% võrreldes aasta varasema 10,5%-ga ning üheksa kuu kokkuvõttes 13,7% võrreldes aasta taguse 12,5%-ga. 

Aasta viimase kvartali osas jääb ettevõtte juhtkond ettevaatlikuks. „Neljandas kvartalis ootame käibe kasvu 2-3% ning EBITDA kasvu ca 20%. Aasta kokkuvõttes võiks käibe kasv jääda vahemikku 4-5% ning EBITDA kasvu ootame vähemalt 15%,“ märgiti aruandes.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas