Juhan Lang • 25. november 2014 kell 7:29

Rahutused USAs

Protestijad eile Fergusoni linnas meelt avaldamas.  Foto: EPA

USA Missouri osariigi Fergusoni linnas jätkusid rahutused pärast seda kui eile teatas vandekohus, et ei esita valgele politseinikule Darren Wilsonile süüdistust 18aastase mustanahalise Michael Browni tapmises.

Järgnenud protestilaines lõhuti aknaid, rüüstati ärisid, põletati politseiautosid ja mitmed hooned mattusid leekidesse, vahendab Bloomberg. Politsei kasutas Fergusoni politseijaoskonna ümber kogunenud rahvahulga laiali peletamiseks pisargaasi.

Taolised vägivallalained on ookeani taga väldanud alates augustist, mil Wilson relvastamata nooruki maha lasi. Protestijate sõnum võimude jõu kuritarvitamisest vähemuste suhtes on jõudnud otsapidi ka Valgesse Majja ning president Barack Obama nimetas kaasust kogu riigi probleemiks.

Obama ütles, et rahvas peab vandekohtu otsust kuulda võtma ja kutsus meeleavaldajaid üles väljendama oma viha vägivallatul viisil.

Eile südaööl raporteeris St. Louisi maakonna politseijaoskond muuhulgas piirkonnas kostuvatest automaadivalangutest.

Protestid levisid teistessegi osariikidesse, kuid seal jäädi valdavalt rahumeelseks. New Yorgis kogunes meelsuse väljendumiseks tuhatkond inimest, kes hoidsid loosungeid nagu „Mustade elud loevad“. Washingtonis koguneti Valge Maja juurde.

Hetkel kuum