Raido Neemre • 15. detsember 2014 kell 20:09

Börs: Nafta tõmbas jätkuvalt turge alla

Naftatanker  Foto: Bloomberg

USA turud olid täna languses. Naftahinna jätkuv langus varjutas tööstustoodangu ja ettevõtete tehingute kasvu. “Kõik räägivad, kui madalad on energia hinnad, kuid see seab riski alla globaalse majanduskasvu,” sõnas Lindsey Groupi turuanalüütik Peter Boockvar.

“Jaapan, Euroopa ja Venemaa on piirkonnad, mille majandustel läheb tõeliselt halvasti; USA tundub nende kõrval justkui superstaar. Kuid gravitatsioon on USA majanduskasvu näitajaid ja kasumeid alla tirimas, seda hoolimata tugevast USA dollarist. Hinnangud 2015. aasta kohta on läbivaatamisel,” sõnas Bahl & Gaynor portfooliojuht Jim Russell.

 Aktsiad tegid täna pärastlõunal kasvu peale seda, kui raporti kohaselt tegi tööstustoodang novembris suurima kasvu alates 2010. aasta maist. USA ettevõtted müüsid enam tarbekaupu, mis kinnitab, et tootmine toetab majanduskasvu. 

Investorid on äraootaval seisukohal Föderaalreservi uuenduste suhtes, mis peaksid andma ülevaate sellest, millal ja kui kiiresti kavatsetakse intressimäärasid tõsta. Poliitikud võivad 17.detsembril otsustada, kas jätta intressimäärad madalaks veel märkimisväärseks ajaks. 

Aktsiad kaotasid aga oma varasema tõusu tänu naftahindade järjekordsele langusele, mis täna jõudis viie aasta madalaimale tasemele. 

West Texas Intermediate kaotas 4,1%, kukkudes 55,44 dollarile barreli eest. Sellel kuul on nafta hind kukkunud 16% peale OPECi ja Rahvusvahelise Energiaagentuuri 2015. aasta naftanõudluse prognoosi kärpimist.

Dow Jones tegi 0,58% languse, lõpetades päeva 17180,84 punktil. S&P 500 kukkus 0,63% ning sulgus 1989,63 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,04% langusega ning sulgus 4605, 16 punktil. 

Hetkel kuum