Juhan Lang • 16. detsember 2014 kell 12:47

Kas anda kaotajatele uus võimalus?

Pfizer   Foto: EPA

Globaalse haardega investeerimispank Jefferies on uueks aastaks koostanud nimekirja kuuest aktsiast, mis on tänavusel pulliturul jäänud peksupoisiks, kuid võiks tuleval aastalt taas võitjate sekka tõusta.

Samal ajal, kui poolt tuhandet USA suurimat börsifirmat koondav S&P 500 aktsiaindeks on tänavu eurodesse ümberarvestatuna roninud pea 20% ja investorid kurdavad juba pikka aega aktsiate hirmkõrge hinnataseme üle, on Jefferiesi soovitatud ettevõtted küllaltki odavad.

Investeerimispanga esimene valik langeb USA ravimigigandile Pfizer (PFE). Kontsern vihastas tänavu mais investoreid Briti konkurendi AstraZeneca luhtunud müügikatsega. Nimelt põlgas AstraZeneca ära ravimitööstuses rekordilise 117 miljardi dollari suuruse ülevõtmispakkumise ja Pfizer uuele katsele ei läinud. Ravimihiiu aktsia on tänavu kerkinud vaevumärgatavad 0,75%.

Panga analüütikute hinnangul on aga ravimifirmal tulevalgi aastal rammu uuteks ülevõtmisteks. Samuti on aktsia suhteliselt odav – ettevõtte 12 kuu ettevaatav P/E suhtarv (puhaskasum ühe aktsia kohta) on 14,4 samal ajal kui S&P 500 keskmine P/E on 17.

Hoia põlualustel pilk peal

Teine turuheidik on lennukitootja Boeing (BA). Kui varem pelgasid investorid tootmises mulli ohtu, siis tänu tugevale tellimuste kasvule näeb Jefferies aktsial korralikult kasvuruumi. Samuti on kontsern olnud edukas kulude kärpimisel ja võiks peagi hakata aktsiaid tagasi ostma. Aasta algusest on Boeingu aktsia kukkunud enam kui 10%.

Kuigi kohvifirma Starbucks (SBUX) on selles nimekirjas esinenud kõige viisakamalt ei ole 3% aastatootlus investorite jaoks siiski teab mis unelm. Samal ajal soovitab 80% Bloombergi Terminali koondatud analüütikutest ettevõtte aktsiat osta ja ühtki müügisoovitust sel polegi.

Jefferies ökonomistide hinnangul on tegemist parima kasvuaktsiaga ning investeerimisfirma Janney Capitali ökonomistide ennustuste kohaselt möödub kohvikutekett 2025. aastaks turuväärtuselt McDonald'sist, mille väärtuseks hinnatakse praegu 90 miljardit dollarit.

Kolm viimast tänavu põlu alla sattunud aktsiat, millel investeerimispank soovitab silma peal hoida, on meediahiid CBS (CBS), mobiilsideoperaator T-Mobile US (S) ja moeriiete valmistaja Michael Kors (KATE).

Hetkel kuum