Juhan Lang • 17. detsember 2014
Jaga lugu:

Venemaa toetab rubla valuutamüügiga

Rubla kurss sai täna rahandusministeeriumilt pisut turgutust.
Rubla kurss sai täna rahandusministeeriumilt pisut turgutust.  Foto: EPA

Venemaa rahandusministeerium teatas täna, et müüb rubla toetamiseks 7 miljardi USA dollari eest välisvaluutareservi ülejääke.

Ministeeriumi avaldatud teates hinnati rubla „äärmiselt alahinnatuks“. Teade järjekordsest sekkumisest viis rubla dollari vastu üle 8% kõrgemale, ent langes seejärel tuldud teed tagasi, kaubeldes praegu 1,30% kõrgemal ning ühe dollari vastu tuleb praegu välja käia 68,46 rubla.

Euro vastu on rubla täna võitnud 1,77% ja üks euro maksab praegu 85,4 rubla. Enne reservide müüki kauples rubla madalaimal tasemel alates 1998. aasta kriisi. Lisaks on mitmed analüütikud hoiatanud võimaliku kapitalikontrolli eest.

Standard Banki arenevate turgude uuringute juht Timothy Ash rääkis CNBCle, et rahandusministeeriumi käik on veider. „See on uskumatu värk, ma arvasin, et vahetuskursi haldamine on Vene keskpanga ülesanne,“ selgitas ta. „Ja kui keskpangal on reservides 413 miljardit dollarit, siis miks küsitakse rahandusministeeriumi taskust peenraha?“

Ta lisas, et pole kunagi varem nii äärmuslikku liigutust näinud ja ennustas, et rubla võib peagi muutuda kaubeldamatuks. Mitmed analüütikud ennustavad, et Venemaa üks järgmisi samme kriisi ohjamiseks võib olla kullavarude müük.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt