Juhan Lang • 28. mai 2015 kell 14:45

PRFoods otsustas vähendada aktsiakapitali

PRFoodsi juhatuse liige Indrek Kasela  Foto: Veiko Tõkman

Täna peetud aktsionäride üldkoosolekul otsustasid PRFoodsi osanikud vähendada ettevõtte aktsiakapitali aktsia nimiväärtuse vähendamise teel 30 sendi võrra, mille tulemusena on aktsia uus nimiväärtus 20 senti.

Börsifirma teatel fikseeritakse aktsiakapitali vähendamises osalevate aktsionäride nimekiri seisuga 28. august kell 23.59 ning aktsionäridele aktsiakapitali vähendamisel tehtavate väljamaksete suurus on 30 senti aktsia kohta. Väljamakseid ei tehta aktsionäridele enne 15.-31. detsembrit.

Aktsiaseltsi aktsiakapitali vähendatakse kokku 11,6 miljoni euro võrra, mille tulemusena on aktsiakapitali uus suurus 7,7 miljonit eurot.

PRFoodsi teatel on aktsiakapitali vähendamise põhjuseks ettevõtte kapitalistruktuuri korrigeerimine – aktsiakapitali vähendamine võimaldab tasakaalustada võõrkapitali ja omakapitali suhet ning aitab tuua omakapitali tootluse ja suhtarvud adekvaatsemale tasemele. Aktsiakapitali vähendamine toimub jäätise- ja külmkaubasegmentide müügist saadud vahendite arvelt.

Lisaks sellele otsustati tänasel koosolekul kinnitada majandusaasta aruanne, muuta põhikirja, määrata käesoleva majandusaasta audiitoriks PricewaterhouseCoopers ning katta mullune enam kui 2 miljoni euro suurune kahjum tulevaste perioodide kasumi arvelt. Koosolekul osales 31 aktsionäri, kes esindasid 82,45% kõikide aktsiatega esindatud häältest.

PRFoodsi aktsia on aasta algusest Tallinna börsil kerkinud 7,16%, 0,718 eurole.

Hetkel kuum