Birjo Must • 13. august 2015 kell 8:00

Masendus möödas, aktsiad taas tõusul

Rõõmsad börsimaaklerid USAs.  Foto: EPA

Pärast paar päeva väldanud segadust voolas täna finantsturgudele positiivsus tagasi ja globaalsed aktsiad võtsid taas suuna üles.

Maailma aktsiate liikumist peegeldav MSCI All Country World indeks tõusis täna hommikul 0,2%. Paistab, et autotootjate aktsiaralli ning suurfirmade positiivsed tulemused aitavad täna päästa ka Euroopa börsid.

Euroopa peamine börsiindeks Stoxx 600 tõusis varahommikul Londonis koguni 1,5%. Eile langes indeks 2,7%, kuna Hiina keskpanga jüaani devalveerimine šokeeris tervet maailma.

Täna on aga tõusule pöördunud ka teised suuremad börsiindeksid alates Prantsusmaast kuni Saksamaani. Rõõmu külvavad suurfirmade Nestle’i ja Moeller-Maerski üllatavalt head majandustulemused.

Eile võtsid sulgumise eel suuna üles ka USA börsid. Dow Jones lõpetas päeva 0,06% tõusuga ja sulgus 17413,53 punktil. S&P500 kasvas 0,10% ja sulgus 2086,06 punktil. Nasdaq tegi 0,15% tõusu ja lõpetas päeva 5044,39 punktil.

Isegi Aasias paremad emotsioonid

Ka Aasia börsid kukkusid täna hommikul kauplemise alguses ning regiooni peamine börsiindeks jõudis seitsme kuu madalaimale tasemele. Hiljem võtsid need siiski suuna üles.

„Kuigi turgude liikumine on viimastel päevadel juba peegeldanud jüaani devalveerimise mõju, siis peame järgmistel päevadel ikkagi hoolega jälgima arenguid Hiinas,“ rääkis Columbia Threadneedle’i Aasia aktsiate strateeg Ng Soo Nam. „Hiinaga seoses on veel väga palju ebakindlust.“

Hongkongi Hang Seng indeks kerkis 0,54%, Hiina Shanghai indeks 1,76% ja Jaapani Nikkei 225 indeks 1%.

Hiina keskpank devalveeris täna taas jüaani ning arvatakse, et nende eesmärgiks võib olla valuuta nõrgenemine 10% võrra.

Hetkel kuum