Mait Kraun • 12. oktoober 2015 kell 16:55

Õllehiiglane tegi konkurendile juba neljanda ostupakkumise

AB InBev  Foto: EPA

Õlletootja Anheuser-Busch InBev tegi SABMillerile juba neljanda ostupakkumise. Nüüd pakutakse ühe aktsia eest 43,5 naela, vahendab CNBC.

Uus pakkumine tähendab, et ostusummaks kujuneks 67,4 miljardit naela. AB InBev avaldas soovi konkurent ära osta viimati eelmise nädala kolmapäeval – ühe aktsia eest pakuti 42,15 naela.

SABMiller on seni kõigist pakkumistest ära öelnud. Eelmisel nädalal ütles ettevõtte juhtkond, et pakutav summa pole piisav ja juhtkond keeldub sellest ühehäälselt. Nad lisasid, et ka 22. septembril tehtud pakkumine ei väljendanud SABMilleri õiglast hinda ning nende turuosa ja tuleviku väljavaated on palju rohkem väärt.

Panuste suurendamine survestab SABMilleri juhtkonda, mis on eelnevatest pakkumistest kõnelusi alustamata ära öelnud. Kõneluste alustamist toetavad mitmed suuraktsionärid. Kumbki ettevõte pole uut pakkumist kommenteerinud.

Mõned asjaga seotud inimesed väidavad, et SABMiller ootab ühe aktsia eest umbes 45 naelast pakkumist.

RBC Capital Marketsi analüütikud ootavad, et ettevõtted asuvad kõnelustesse. „Arvame, et nii AB InBevi kui ka SABMilleri huvi on, et ostupakkumine läbi ei kukuks.“

Õlletootjate liitmisel tekiks maailma suurim õllefirma, mis teeniks pool terve sektori kasumitest.

Hetkel kuum