Rainer Saad • 23. oktoober 2015 kell 8:30

Algab Citadele panga aktsiate märkimine

Läti lipp.  Foto: Raul Mee

Citadele pank avalikustas aktsiate avaliku esmapakkumise (IPO) tingimused.

Ettevõte kavatseb taotleda oma uute B-lihtaktsiate noteerimist Riia börsil ning nende aktsiate globaalsed hoidmistunnistused (GDR) noteeritakse Londoni börsi standardsegmendis. Üks GDR esindab 6 aktsiat.

Pakkumise hinnavahemikuks on kehtestatud 1,15–2 eurot aktsia kohta ja ligikaudu 7,797–13,56 dollarit GDR kohta.

Hinnavahemiku keskmise väärtuse korral tähendab see noteeritud turukapitalisatsiooni ligikaudu 362 miljoni eurot, mis hõlmab IPOst ja ülejaotamisest saadavaid vahendeid, võttes aluseks ka enne pakkumist käibel olevad aktsiad.

Pakkumise lõppemisel on tegemist esimese IPOga Lätis alates 2004. aastast ja pank oleks tingimusteta kauplemise ajal ainus Londoni börsil noteeritud Läti ettevõte.

Lõplikud hinnad teatatakse eeldatavasti 4. novembril või selle kuupäeva paiku; 10. novembril algab eeldatavasti tingimusteta kauplemine aktsiatega Riia börsil ja tingimusteta kauplemine GDR-dega Londoni börsil.

Pakkumise üksikasjad

Pakkumine koosneb kahest osast:

1) osa aktsiatest (aktsiate ja GDR-idena) pakutakse algselt kutselistele investoritele Lätis, Leedus ja Eestis ning väljaspool neid riike.

2) osa aktsiatest pakutakse algselt avalikul pakkumisel erainvestoritele Lätis, Leedus ja Eestis, kusjuures mõlemal juhul vastavalt kehtivatele seadustele ja eeskirjadele ning prospektis sätestatud tingimustele.

Väärtpaberite märkimine jaeinvestorite poolt

Väärtpaberite märkimise võimalus algab 23. oktoobril 2015 kell 10 (Läti aja järgi) ja lõppeb 3. novembril 2015 kell 15 (k.a) (Läti aja järgi).

Olenemata Citadele üldisest õigusest keelduda oma äranägemise järgi märkimispakkumistest tagatakse:

jaeinvestorile, kes on Läti, Leedu või Eesti elanik ja kes esitab kehtiva märkimiskorralduse aktsiatele, mille märkimishind on kokku vähemalt 50 eurot, aktsiate arv, mis on võrdne 50 euroga, jagatuna pakkumishinnaga (ümardatuna allapoole, kui see aktsiate arv ei ole võrdne täisarvuga)jaeinvestorile, kes on lisaks Citadele Groupi töötaja või ametiisik ning üksnes Läti, Leedu või Eesti elanik, kes esitab Citadele või AB Citadele bankas kaudu kehtiva märkimiskorralduse aktsiatele, mille märkimishind on kokku vähemalt 1 000 eurot, vähemalt aktsiate arv, mis on võrdne 1 000 euroga, jagatuna pakkumishinnaga (ümardatuna allapoole, kui see aktsiate arv ei ole võrdne täisarvuga); erandiks on olukord, kus niisuguste töötajate ja ametiisikute määratud osa on suurem kui 1% pakkumisest, mille korral vähendatakse tagatud 1 000 euro suurust summat proportsionaalselt nii, et töötajate ja ametiisikute kogu määratud osa ei ületa 1% pakkumisest.

Citadele Banka juhatuse esimees Guntis Beļavskis ütles, et ees ootab põnev nädal. „Turundame Citadelet ülemaailmsetele ja Balti riikide investeerijatele. Usume, et nad tunnustavad Balti riikide majanduse kasvupotentsiaali ja jagavad meie soovi kujuneda pangaks, millele võib alati kindel olla, pakkudes kõikjal Lätis, Leedus ja Eestis klientidele esmaklassilisi pangandustooteid ja -teenuseid. Citadele on juba praegu Lätis üks kõige tuntumaid pangandusvaldkonna kaubamärke, mis on alates selle asutamisest 2010. aastal oma tulemusi parandanud. Soovime väga tuua rahvusvahelised investorid tagasi Balti piirkonda ja aidata suurendada selle rolli ülemaailmsetel kapitaliturgudel,” ütles Beļavskis.

Märkimise prospekti leiab Citadele veebisaidilt.

Hetkel kuum