Pille Ivask • 5 jaanuar 2016

Hiina sekkus aktsiaturule

Eilne langus oli Hiina börsi jaoks halvim aasta algus  Foto: epa

Anonüümseks jääda soovinud allikate sõnul otsustas Hiina sekkuda aktsiaturule ning teha tugioste pärast eilset Hiina aktsiaturu seitsmeprotsendilist langust, vahendab Bloomberg.

Kuna valitsuse sekkumine peaks aktsiaturgudele langevat survet veidi vähendama, tähendab see, et Hiina on taas läinud vastuollu oma varasemate lubadustega proovida turul lasta end võimalikult palju ise reguleerida.

Jingxi Investment Managementi investeeringute juht Wang Zheng ütles, et turud on saanud veidi toetust Hiina riiklikest fondidest ning see toetab lühiajaliselt aktsiaturgu. „Pikas perspektiivis vajab turg siiski omaenda tugevust, et hakkama saada. Alati ei saa loota riiklikule abile,“ lisas ta.

Asjaosaliste sõnul jääb jõusse ka suurosanikele rakenduv müügikeeld, mis viidi sisse möödunud aasta juulis toimunud aktsiaturu languse tõttu. Selle keeld rakendub neile, kes omavad ettevõtte aktsiaportfellist suuremat osa kui 5 protsenti.

Hiina börsi eilse languse peamiseks põhjuseks oli kehv tööstustoodangu raport, mille numbrid näitasid langust kümnendat kuud järjest. Shanghai Composite'i indeks langes 7 protsendi võrra, pärast mida peatati aktsiatega kauplemine. Eilne turulangus oli ühtlasi kõige kehvem aasta algus Hiina aktsiaturgudel.

Teisipäevane kauplemine algas üsna volatiilselt, indeks on siiani tugevalt kõikunud nii pluss- kui ka miinuspoolel.

Hetkel kuum