Mait Kraun • 12 veebruar 2016

Börs: nädal lõpetati korraliku tõusuga

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiad lõpetasid täna viis päeva kestnud languse, sest nafta hind tegi seitsme aasta suurima tõusu. Pankade aktsiad tegid aga suurima tõusu alates 2011. aastast, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis täna 2 protsenti, mis on kahe nädala suurim tõus. Vaatamata heale päevale odavnes indeks nädala lõikes 1 protsendi. Esmaspäeval on turud pühade tõttu suletud. Dow Jones lisas samuti 2 protsenti ja lõpetas päeva 15 973 punktil.

Selgus, et USA jaemüük tõusis jaanuaris 1 protsendi võrra, mis aitas samuti aktsiatel tõusta. Pangandussektori aktsiad kallinesid 4 protsenti. Commerzbanki oodatust paremad tulemused aitasid täna ka Euroopa turgudel tõusta. USA 10-aastaste võlakirjade tootlus tõusis aga esmakordselt kuue päeva jooksul.

„Suur osa inimestest tunnevad, et turgude langus ei ole osa suuremast krahhist. Seega otsivad kõik momenti, et juurde osta,“ ütles Phillip Titzer investeerimisfirmast Edgar Lomax. „Praegune tõus võib olla seotud sellega, et inimeste arvates on hinnad praegu piisavalt madalale jõudnud, et osta. Suuri arenguid ei ole, aga nafta hind on tõusnud. Nafta ja aktsiate vaheline korrelatsioon on viimasel ajal suurem.“

WTI toornafta hind tõusis 12 protsenti 29,44 dollarini barrelist. Brenti toornafta hind tõusis 11 protsenti 33,23 dollarini barrelist. Spekuleeritakse, et naftatootjad võivad hakata tootmise vähendamiseks koostööd tegema.

Kuld tegi sellel nädalal aga seitsme aasta suurima tõusu, vaatamata sellele, et reedel hinnad langesid. Nädala lõikes tõusis kulla hind 7,1 protsenti.

 

Hetkel kuum