Mait Kraun • 23 veebruar 2016

Börs: nafta pani turud uuesti langema

Kauplemine New Yorgi börsil.  Foto: Reuters/Scanpix

Investoritele tulid täna vanad mured uuesti meelde, sest Hiina püüab jüaani mõjutada ning nafta hind hakkas uuesti langema, vahendab Bloomberg.

USA aktsiad hakkasid täna kuue nädala kõrgeimalt tasemelt langema. Dow Jonesi indeks langes rohkem kui 180 punkti. Turud viis madalamale nafta hinnalangus – kardetakse, et OPEC ei vähenda toodangut. Aktsiaturud nii Euroopas kui ka Aasias langesid, sest Hiina Keskpank tegeleb jätkuvalt jüaani manipuleerimisega. Kulla hind tõusis ja suhkru hind tegi 22 aasta suurima tõusu, sest kardetakse, et toodang on oodatust väiksem.

„Tänaseks katalüsaatoriks oli Hiina tegutsemine ja naftaga seotud kommentaarid,“ ütles Andrew Brenner National Alliance Capitali Marketsist. „See on vastupidine sellele, mida me nägime eile. Tavaliselt on nii, et kui esmaspäeval läheb hästi, siis teisipäeval nii hästi ei lähe. Tundub, et seni on see muster töötanud.“

Standard & Poor’s 500 indeks langes 1,3 protsenti 1921 punktini. Indeks on mais saavutatud rekordist taandunud peaaegu 10 protsenti.

WTI toornafta odavnes üle 5 protsendi ning Brent kaotas 4,9 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks 31,48 ja 33 dollarit. Kulla (comex) hind tõusis 1,4 protsenti 1227 dollarini untsist.

Hetkel kuum