Juhan Lang • 10. märts 2016
Jaga lugu:

Saxo Bank: USA energiasektoril halvim alles ees

Saxo Bank  Foto: EPA

Ehkki nafta hindade viimatine tõus on viinud investorite tähelepanu taas USA energiasektorile, ennustab Saxo Banki väärtpaberstrateeg Peter Garnry jätkuvat hindade langust.

Järgneb Garnry kommentaar.

Eelmisel kuul nägime OPECilt signaale, et nad kavatsevad nõudlust ohjeldada, USA naftatootmine on veidi vähenemas. Kõik see kokku on kasvatanud huvi USA energiaettevõtete vastu. Varem oleme näinud, kuidas S&P 500 energiasektor saab hindade tõustes kõrvetada. Tehnilisest seisukohast paistab, et nüüd on hea võimalus energiasektori aktsiate ostmiseks, kuid põhitrendid näitavad siiski pigem langust.

USA energiasektoriga kaubeldakse raamatupidamislikust väärtusest 1,6 korda kõrgemate hindadega ja eelseisva 12 kuu prognoositav omakapitali tootlus on ligikaudu 3,4%. Omakapitali maksumus on umbes 11%. Seega on see 11% USA energiaettevõtete jaoks läviväärtus tegelikult kasumilävele jõudmiseks ja osanikele väärtuse loomiseks. Arvestades energiasektori omakapitali tootluse viletsate väljavaadetega võib hinna ja raamatupidamisliku väärtuse suhe kergesti langeda tasemele, mis tähendaks energiaturgude uut langust.

Peale viletsa omakapitali tootluse prognoosi oodatakse USA energiaettevõtetelt eelseisvatel aastatel laenudele kõrgemate intressimäärade seadmist. Madalamatest naftahindadest tingitud madalam krediidireiting surub USA energiaettevõtete jaoks intressimäärad üles. Põhitõdede baasilt lähtudes arvame, et USA energiasektoril seisab niisiis ees kehvem periood ja oodata on hindade langemist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum