Kadi Neemre • 22. märts 2016
Jaga lugu:

Esimese kvartali kasumid tulevad kesised

Kasumid jäävad I kvartalis oodatust väiksemaks.  Foto: EPA

Ettevõtete kasuminäitajad saavad prognooside kohaselt esimeses kvartalis olema üsnagi kesised; S&P ettevõtete kasumid võivad esimeses kvartalis võrreldes eelmise aastaga kukkuda koguni 8,3%.

Kuigi tavaliselt lõpeb majandustulemuste hooaeg positiivsemalt kui esialgu arvati, siis tundub, et praegune kvartal võib tulla halvim alates 2009. kolmandast kvartalist, prognoosib FactSet.

Ajal, mil turud on just tagasi teeninud tänavuse languse ja korrektsioonist taastunud, on kehvad majandustulemused kui sahmakas külma vett.

2016. aasta alguses prognoosisid analüütikud veel tagasihoidlikku 0,3% kasumite tõusu. See väljavaade on aga kiiresti muutunud ning toonud kaasa mured, et hiljutine turgude tõus, sh S&P ligi 7% tõus viimase kuuga võib peagi taanduda murede ees USA ettevõtete kasumite pärast.

“Tõenäoliselt aeglustab turgude kasvu praegu arusaam, et kasumite kasv on tagasihoidlik,” sõnas Wunderlich Securities turustrateeg Art Hogan.

Kõigest kolm S&P 500 kümnest sektorist peaksid prognoosi kohaselt esimeses kvartalis kasvu näitama. Telekommunikatsioonile loodetakse esimeses kvartalis 13,5% tõusu, mis teeb sellest indeksi suurima kasvuga sektori, selgub FactSet andmetest.

Energiasektori käekäik on üks kehvemaid ning sellele nähakse esimeses kvartalis 97% kukkumist.

Tuhmistunud kasumipilt paneb tõenäoliselt investorid vähemalt lähiajal oma positsioone ümber hindama, usub Hogan. Tema nägemuses põhineb praegune ralli investorite hirmul majandussurutise pärast ning sellega seotud ümberkorraldustel - nende möödudes lõpeb ka ralli. “Aasta võib lõppeda paremas seisus kui praegune, kuid ma ei usu, et meid ootab lähiajal ees suur tõus.”

Jaga lugu:
Hetkel kuum