Kuld ületas 1300 dollari taseme

Nõrgenev dollar on kullale uuesti hoo sisse andnud.  Foto: Reuters/Scanpix

Kulla hind tõuseb uuesti ja seekord on katalüsaatoriks nõrgenev dollar, kirjutab CNN Money.

Kulla hind tõusis täna üle 1300 dollari taseme – viimati oli väärismetalli hind nii kõrgel 2015. aasta jaanuaris. Aasta algusest on kuld kallinenud 22 protsenti. Sellega ületab kollane metall aktsiaid, võlakirju ja teisi suuremaid varaklasse.

Õhtuks oli kuld veidi taandunud ning unts maksis 1293 dollarit.

Kulla hinnatõus on sellel aastal toimunud kahes osas. Aasta alguses aitas kullal tõusta niinimetatud turvasadama staatus – aktsiaturud langesid järsult ning investorid otsisid turvalist vara.

Märtsis hinnatõus peatus ning USA aktsiaturud hakkasid kiiresti kallinema. Nüüd on kuld uuesti tõusma hakanud ja põhjuseks on seekord nõrgenev dollar. Standard & Poor’s 500 indeks on liikunud viimase kuu jooksul sisuliselt külgsuunas.

Nõrgem dollar on kulla hinnale toetav, sest see muudab väärismetalli välismaiste ostjate jaoks odavamaks. Dollar on viimase nädala jooksul langenud 2 protsenti. Kulla hind on sama aja jooksul tõusnud aga 4 protsenti.

„Dollar on olnud viimasel ajal ekstreemselt tugev. Nüüd on lihtsalt aeg, mil valuuta veidi taandub,“ ütles investeerimisfirma Merk Investmentsi asutaja Axel Merk.

 

Hetkel kuum