Jaga lugu:

Dollar nõrgeneb ja euro tõuseb

10-eurosed.  Foto: EPA

Euro kurss ületas tähtsa taseme ning arvatakse, et valuuta kallineb edasi, vahendab MarketWatch.

Euro kurss murdis läbi 1,15 dollari vastupanutasemest – seda esimest korda alates 2015. aasta augustist. See tähendab, et euro kurss on tõusnud tähtsast tehnilisest tasemest kõrgemale, mida analüütikud on juba nädalaid jälginud.

See viitab omakorda asjaolule, et euro tõus võiks jätkuda. Aasta algusest on euro dollarisse tugevnenud üle 6 protsendi.

Täna andsid eurole hoogu juurde positiivsed tööstussektori andmed. Samas USA majandusandmed on viimasel ajal olnud kesised.

Paljude analüütikute sõnul on dollari nõrgenemise peamiseks põhjuseks siiski Föderaalreservi tagasihoidlikkus intressimäärade tõstmisel.

„On järjest selgem, et Föderaalreserv ei kiirusta intresside tõstmisega, vaatamata sellele, et nad ühe korra seda juba tegid,“ ütles investeerimisfirma CMC Marketsi strateeg Colin Cieszinski.

Kauplejate arvates on tõenäosus, et keskpank enne aasta lõppu intresse tõstab, vaid 66 protsenti. Föderaalreserv on ise teatanud, et plaanib intresse tõsta sellel aastal veel kaks korda.

BMO Capital Marketsi valuutastrateeg Greg Andreson arvab, et euro võiks pärast 1,15 dollari taseme ületamist vähemalt lühiajaliselt edasi tugevneda.

Viimati murdis euro sellest tasemest läbi eelmise aasta augustis – siis olid turgudel turbulentsed nädalad ning 24. augustil tegid USA aktsiad nelja aasta suurima languse.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum