5 mai 2016

Einhorn: esimene kvartal oli väga eriskummaline

David Einhorn  Foto: Bloomberg

Legendaarne riskifondi juht David Einhorn ütles, et esimene kvartal oli turgudel „väga eriskummaline,“ vahendab Yahoo Finance.

Vahetult pärast aastavahetust hakkasid aktsiad kiiresti langema. Tegemist oli kõigi aegade halvima aasta algusega aktsiaturgudel. Investorid muretsesid Hiina ja USA majanduse pärast ning börsifirmade kvartalitulemused olid kesised.

Veebruari teises pooles hakkasid turud kiiresti taastuma ning lõpuks jõuti kõigi aegade rekordite lähedale.

„Tegemist oli väga eriskummalise kvartaliga,“ kirjutas Greenlight Capitali asutaja David Einhorn investoritele saadetud kirjas. „S&P 500 indeks langes kvartali esimeses pooles väga järsult. Siis toimus samasugune liikumine teises suunas,“ kirjutas ta.

Einhorn hoiatas, et praegu aitab aktsiaturgudel tõusta asjaolu, et kvartalitulemused on oodatust paremad. Samas on ootused langenud nii madalale, et neid ei ole väga raske ületada.

„Paljud vähendasid 2015. aastal oma prognoose ja seetõttu oli neid prognoose lihtsam ületada,“ ütles Einhorn. „Tundub, et sellel aastal toimub sama. Latt langeb järjest madalamale.“

Greenlight Capital teenis esimeses kvartalis 3protsendilist tootlust. Eelmisel aastal kahanes fond 20,2 protsenti. Einhorni riskifond on raha kaotanud vaid kahel aastal – 2008 ja 2015.

X

Hetkel kuum