Volkswageni turuosa langes kaheksandat kuud järjest

Foto: EPA

Volkswageni turuosa Euroopas vähenes juba kaheksandat kuud järjest, vahendab Bloomberg.

Just kaheksa kuud tagasi vallandus ka heitgaaside skandaal – Volkswagen tunnistas, et võltsis testide ajal emissiooninäite.

Volkswageni turuosa Euroopas ulatus aprillis 25,4 protsendini. Veel eelmise aasta samal ajal oli turuosa 26,2 protsenti, selgub Euroopa Autotootjate Assotsiatsiooni andmetest. Euroopas registreeriti eelmise aasta sama ajaga võrreldes 9 protsenti rohkem autosid.

Euroopa autoturg on kasvanud juba 32 kuud järjest. Finantskriisi ajal jõudis turg kahe kümnendi madalaima tasemeni. Autotootjatel on aitanud müüki kasvatada uued mudelid ning majanduse üleüldine stimuleerimine.

„Tundub, et Euroopa autoturg näitab sellel aastal tervikuna tugevat kasvu,“ teatas Equinet panga analüütik Holger Schmidt klientidele saadetud kirjas. „Euroopa positiivsed arengud toetavad meie selle aasta optimistlikku prognoosi.“

Volkswagenilt on pärast heitgaaside skandaali turuosa ära võtnud eelkõige Mercedes ja Fiat Chrysler. Mainitud autotootjad on suurendanud oma mudelite valikut ja eriti populaarseks on osutnud sportmaasturid.

Volkswageni müük langes aprillis 3,9 protsendi võrra 476 700 autoni. Müük langes nii Euroopas, USAs kui ka Hiinas.  

Hetkel kuum