Indrek Mäe • 20. mai 2016
Jaga lugu:

Ekspress Grupp rõõmustas aktsionäre

Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin.  Foto: Andras Kralla

Ekspress Grupp teatas, et maksab eelmise aasta puhaskasumist dividendidena välja lubatust suurema summa, aktsionäride meelest võisid suunised tulla ettevõtte suuromanikelt.

„Juhatus tegi aastaaruande koostamisel algselt küll ettepaneku maksta dividende 4 senti aktsia kohta, kuid hilisem nõukogu koosolek soovitas seda summat 1 sendi võrra tõsta,“ teatas Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin. Ta lisas, et suurema dividendimakse tagant ei tasu sügavamaid põhjusi otsida. „See on lihtsalt nõukogu otsus, jõuti järeldusele, et 4 asemel 5 oleks hea samm,“ ütles ta.

Ettevõtte juhatus kutsus eile 13. juuniks kokku aktsionäride korralise üldkoosoleku ning lisas selle päevakorda ka suuremat dividendimakset puudutava punkti. Ettevõtte eelmise aasta 2 707 000 euro suurune puhaskasum soovitakse jaotada järgnevalt: esiteks makstakse aktsionäridele dividende 5 eurosenti aktsia kohta kogusummas 1,49 miljonit eurot, teiseks läheb 135 000 eurot kohustusliku reservkapitali suurendamisesse ning kahest kuluartiklist ülejääv summa ehk 1 082 000 eurot plaanitakse kanda eelmiste perioodide jaotamata kasumisse.

Ekspress Grupis osalust omav, Äripäeva 50 parima suurima väikeinvestori hulka kuuluv Madis Talgre peab suuremat dividendimakset ainuõigeks sammuks. „See on meeldiv uudis, aitäh Kobinile,“ lausus ta.

Omanike mõju?

Siiski arvas Talgre, et suunised suurema dividendi maksmiseks tulid ettevõtte omanikeringist. „Tundub, et suuromanikud on aru pähe võtnud ja käskisid Kobinil rohkem maksta,“ ütles väikeinvestor. „Juhatajale võidi vihjata, et kuule vana, sul on nii palju pappi käes ning eelmine aasta tegid ka mitu lepingut selleks ümber, et omanikele rohkem maksta,“ lisas ta.

Talgre sõnul oli algne ettepanek 4sendise dividendimakse kohta tema jaoks üllatav, sest sama tehti ka möödunud aastal ning seetõttu ootas ta tänavu suuremat tulu.

Kasumi jaotamises on õigus osaleda neil aktsionäridel, kes on kantud Ekspress Grupi osanike nimekirja seisuga 29.06.2016 kell 23.59. Korralisel üldkoosolekul osalemiseks tuleb aga ettevõtte aktsiaid omada 6. juuni sama kellaaja seisuga.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum