Birjo Must • 30. mai 2016 kell 7:13

Miski ei leevenda Euroopa investorite ärevust

Euroopa investorid muutuvad üha murelikumaks.   Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi mai kujuneb Euroopa aktsiate jaoks tõenäoliselt parimaks kuuks alates novembrist, ei suuda see leevendada investorite ärevust.

Euroopa suurim aktsiaindeks Stoxx Europe 600 oli möödunud nädala lõpuks sel kuul tõusnud 2,4%, kuid samal ajal langevad kauplemismahud ja raha liigub investeerimisfondidest välja. Investorite kindlustunnet häirivad Suurbritannia ja Hispaania hääletused ning juunikuu algus, mis on aktsiate jaoks ajalooliselt kõige halvem kuu, vahendab Bloomberg.

Kui aasta alguses kuulutasid strateegid ja analüütikud Euroopa aktsiatele tõusu, siis nüüdseks on nad muutunud skeptiliseks. Praegu prognoositakse, et aasta kokkuvõttes lõpetab Stoxx 600 indeks nullis ja ettevõtete kasumid vähenevad. Pärast küllaltki kesist tulemuste hooaega ootavad investorid nüüd pikisilmi Suurbritannia rahvahääletust Euroopa Liidu liikmesuse üle ja üldvalimisi Hispaanias.

"Keegi ei teeskle, et ees ootab sile tee," rääkis Seven Investment Managementi investeeringute juht Ben Kumar. "Esimese kvartali tulemused ei olnud piisavalt head, et saaks öelda, et turg on piisavalt tugev poliitilise ebakindlusega silmitsi seismiseks," lisas ta.

Britid hääletavad 23. juunil selle üle, kas jääda ELi liikmeks või mitte. Hispaanias toimuvad parlamendivalimised kolm päeva hiljem.

Hoolimata maikuu kenast tulemusest on Stoxx 600 indeks sel aastal siiski 4,4% miinuses.

Hetkel kuum