Birjo Must • 3. juuni 2016
Jaga lugu:

Optimism voolas börsidele

Börsimaaklerid USAs  Foto: Reuters/Scanpix

Finantsturgudel on täna vahetult enne USA tööturu statistika avaldamist näha mõõdukat optimismi.

Aktsiad tõusid täna nii Euroopas kui ka Aasias. Eile sulgus USA peamine börsiindeks S&P 500 seitsme kuu kõrgeimal tasemel. Ka toorained on jõudnud peaaegu pulliturule ja Brenti nafta hind kerkis üle 50 dollari barrelist.

Tänased USA tööturu andmed peaksid andma vihjeid selle kohta, millal tõstab USA Föderaalreserv intressimäärasid. Finantsturgudel ollakse aga juba veendunud, et majandus on piisavalt tugev intressimäärade tõstmiseks juba juunis või juulis. Prognooside järgi loodi USAs mais 160 000 uut töökohta, mis on võrdne aprilli tulemusega.

"Keskkond pole sugugi halb riskivarade jaoks ja minu hinnangul see olukord püsib. Kogu tähelepanu on nüüd aga suunatud Fedi otsusele ja sellele, millist mõju avaldab tugev dollar arenevate turgude valuutadele," rääkis Tokio Marine & Nichido Fire Insurance'i portfellijuht Yusuke Kuwayama uudisteagentuurile Bloomberg.

"Kui tööturu andmed on täna tugevad, siis panustavad turud rohkem intressimäärade tõusule. See tõstab lühiajalisi tootlusi ja annab dollarile jõudu juurde," lisas ta.

Euro Stoxx 50 aktsiaindeks on täna tõusnud 0,4%. Briti FTSE 100 indeks on samal ajal kerkinud 1%, Saksa DAX 0,5% ja Prantsuse CAC 40 indeks 0,45%.

Naftahinnad on vaid veidi ülespoole liikunud. WTI nafta barrel maksab 49,2 dollarit ja Brenti oma 50,13 dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum