Birjo Must • 28. juuni 2016 kell 11:08

Briti lennundusele prognoositakse hoopis kasvu

British Airwaysi emafirma IAG aktsia hind kannatas Brexiti hääletuse tõttu.  Foto: Reuters/Scanpix

British Airwaysi omaniku IAG teatel pole reisijate arvu vähenemise pärast Brexiti järel põhust muretseda.

Nimelt peaks ettevõtte esindajate sõnul nõrk nael meelitama riiki turiste ja see kompenseerib äriklassi reisijate arvu languse, mis tekib seoses Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust.

IAG juht Willie Walsh ütles täna Bloomberg Televisionile antud intervjuus, et firma ei kavatsegi vähendada töökohti ega viia vara Suurbritanniast välja. Samuti ei tehta kärpeid lennumahtudes ega hindades. "Suurbritannia muutub nüüd turistidele veelgi atraktiivsemaks," rääkis Walsh.

Euroopa suuruselt teine lennufirma IAG vähendas reedel oma 2016. aasta tulemuste väljavaadet pigem valuutakursi kõikumise, mitte müügi vähenemise pärast, sõnas Walsh.

"Peamine mõju on valuuta," kinnitas Walsh lisades, et IAG omab ka Hispaania lennufirmasid Iberia ja Vueling ning Iiri lennufirmat Aer Lingus, mistõttu avaldab tulemuste mõju naela-euro vahetuskurss. Samuti avaldab ettevõttele mõju USA dollari kurss, kuna kütust ostetakse dollarites.  

Tekivad uued võimalused

Hoolimata väljavaate muutmisest ootab ettevõte tänavu siiski tegevuskasumi märkimisväärset tõusu. Samas ei ületa see tõenäoliselt 2015. aasta 70%-list kasvu, nagu arvati varem.

Walshi sõnul võib Brexiti tekitatud rahutus luua lennundussektoris võimalusi ühinemisteks. Ta ei nõustunud aga avaldama, milliseid firmasid ta silmas peab.

Pärast järsku langust pöördusid Suurbritanniaga tihedalt seotud lennufirmade aktsiad täna taas tõusule.  IAG aktsia hind on täna kerkinud 3%, EasyJeti aktsia hind 4,9% ja Ryanairi aktsia hind 3,13 eurot.

Hetkel kuum