Jüaan on dollari suhtes viimasel pooleteisel nädalal nõrgenenud 1,3 protsenti, vahendab CNN Money.
Jüaani nõrgenemine on suuresti seotud sellega, et britid hääletasid 23. juunil toimunud referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt. Kuna Hiina suurim kaubanduspartner on just Euroopa Liit, on liidusisene ebastabiilsus mõjutanud ka Aasia suurimat majandust.
Veelgi enam, jüaani nõrgenemisele aitab kaasa ka asjaolu, et Hiina otsustas möödunud aastal jüaani siduda valuutakorviga, kuhu kuuluvad teiste hulgas ka Briti nael ja euro. Alates referendumist on nael aga kukkunud 12% jagu.
Mitmed ökonomistid ütlevad, et jüaan peaks tänavu veelgi nõrgenema.
Hiina jaoks on probleemiks nii liiga tugev kui liiga nõrk jüaan. Juhul, kui valuuta on liiga tugev, on see probleem ekspordile. Kui jüaan peaks järsult ja palju langema, tooks see endaga turupaanika, mis juhtus nii mullu augustis kui tänavu jaanuaris.
Hiina pank andis esmaspäeval teada, et nende eesmärk on hoida jüaani kurssi võimalikult stabiilsena.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.