Mait Kraun • 11. juuli 2016 kell 8:24

Facebooki konkurent Line tuleb neljapäeval börsile

Line  Foto: EPA

Populaarse suhtlusrakenduse loonud Line tuleb neljapäeval börsile. Tegemist on selle aasta suurima tehnoloogiasektori aktsiaemissiooniga, vahendab CNN Money.

Esmaspäeval hindas ettevõte IPO väärtuseks 3300 jeeni aktsia kohta. Kokku kogutakse investoritelt 115 miljardit jeeni (1,14 miljardit dollarit) ning ettevõtte turuväärtuseks kujuneb umbes 6 miljardit dollarit. Esmapakkumisele läheb 35 miljonit aktsiat – 13 miljonit Jaapanis ja 22 miljonit New Yorgis.

Line’i debüüt toimub 14. juulil New Yorgis, päev hiljem ka Jaapanis. Ettevõtte börsile tulek on hea uudis, sest sellel aastal on tehnoloogiasektoris olnud IPOde põud. Paljud ettevõtted on eelistanud avaliku aktsiaemissiooni asemel koguda raha erainvestoritelt.

Line’i IPO ei tule ettevõtte jaoks tegelikult sugugi soodsal ajal. Facebook Messenger, WhatsApp ja WeChat pakuvad suurt konkurentsi. Lisaks sellele on investorid Brexiti tõttu jätkuvalt ettevaatlikud.

Ettevõte tegutseb peamiselt Jaapanis, Taiwanis, Tais ja Indoneesias. Suhtlusrakendust kasutab iga kuu 218 miljonit inimest.

Hetkel kuum