Mait Kraun • 15. juuli 2016 kell 6:30

Larry Fink: võlakirjade hinnad tulevad lõpuks alla

BlackRock  Foto: EPA

BlackRocki juht Larry Fink ütles neljapäeval, et valitsuste võlakirjade intresside võivad enne tõusmist langeda veelgi madalamale, vahendab CNBC.

„Ma ei oleks üllatunud, kui keegi ütleks mulle, et USA 10aastaste võlakirjade intress on 0,75 protsenti,“ ütles Fink ja lisas, et seda ta siiski ise ei prognoosi.

„Mingil hetkel saab 30 või 40 aastat vana pulliturg võlakirjaturul läbi,“ ütles ta. Võlakirjahindadel ja tootlusel on negatiivne korrelatsioon. See tähendab, et hindade tõustes langeb tootlus ja vastupidi.

USA 10aastase võlakirja tootlus tõusis täna üle 1,53 protsendi. Mõni päev tagasi kukkus tootlus rekordmadalale tasemele.

USA aktsiaturud hakkasid kauplemispäeva alguses aga (Eesti aja järgi kl 16:30) kiiresti tõusma, sest Inglise Keskpank üllatas investoreid ja jättis intressid samale tasemele.

Fink, kes on maailma suurima investeerimisfirma juht, kordas, et madalad intressid on säästjate jaoks katastroofilised. „Me oleme BlackRockis juba aastaid öelnud, et me hindame valesti, mida negatiivsed intressid tegelikult säästjatele teevad.“

Hetkel kuum