Mait Kraun • 15. juuli 2016 kell 17:14

Nafta hind tõuseb tasapisi kõrgemale

Nafta hind tõuseb.  Foto: EPA

Nafta hinnad on tõusmas juba teist nädalat järjest, sest nii Hiina kui ka USA majandusandmed toetasid nõudluse väljavaadet, vahendab CNBC.

Lisaks sellele teatas naftateenuseid pakkuv Baker Hughes, et USAs suurenes töötavate puurtornide arv ka eelmisel nädalal – kokku 6 võrra 357 puurtornini. Eelmise aasta samal ajal töötas veel 638 puurtorni.

Puurtornide arvu kasv on tekitanud spekulatsioone, et langus on läbi ning tootmine saab järgmise aasta alguseks uuesti hoo sisse.

Hinnatõusu see aga ei peatanud. Brenti toornafta hind on täna tõusnud 28 sendi võrra 47,65 dollarini barrelist. WTI toornafta on kallinenud 25 senti 45,93 dollarini barrelist.

Brent on sellel nädalal tõusnud 2 protsenti. WTI on lisanud 1 protsendi. Eelmisel nädalal teatati oodatust suurematest USA varudest, mille järel kukkus nafta hind 8 protsenti. Alates sellest on hind tublisti taastunud.

Täna andsid nafta hinnale hoogu ka USA ja Hiina majandusandmed. USA jaemüük kasvas juunis oodatust enam ning ameeriklased ostsid rohkem autosid. Hiina majanduskasv oli teises kvartalis aga 6,7 protsenti, mis ületas analüütikute ootusi.

 

Hetkel kuum