Pille Ivask • 19. juuli 2016 kell 6:30

Netflixi tulemused kukutasid aktsiat

Netflix  Foto: epa

Netflixi teise kvartali tulemused olid investoritele pettumus, mistõttu langes aktsia hind järelturul 15% võrra, kirjutab Business Insider.

“Me küll kasvame, kuid mitte nii kiiresti kui tahaksime või kui me varem oleme kasvanud,” teatas Netflix aktsionäridele saadetud kirjas.

Oodatust tagasihoidlikum on olnud eeskätt uute teenusekasutajate juurdekasv.

Netflixi USA uute kasutajate arv kasvas teises kvartalis vaid 160 000 inimese võrra. Wall Street ootas 509 000 uut kasutajat. Rahvusvahelisel tasemel loodeti, et Netflixi kasutajaridadesse lisandub 2,15 miljonit inimest, tegelikkuses oli see arv vaid 1,52 miljonit.

Netflixi teise kvartali käibeks kujunes 2,1 miljardit dollarit, mis on võrreldes möödunud aasta sama ajaga 31% enam. Ühtlasi olid käibenumbrid vastavuses ka Wall Streeti ootustega.

Ettevõte teatas, et peapõhjus, miks prognoosidele vastata ei suudetud, oli oodatust suurem tellimuse lõpetajate arv. Konkurentide Hulu ja Amazoni rolli peab Netflix tellijate vähenemises väikseks.

Seoses rahvusvahelise turuga on investorite jaoks probleem eeskätt asjaolu, et Netflix on jõudnud ka riikidesse, kus inglise keele kasutamine pole väga laialt levinud. Kuigi ettevõte sellele probleemile investoritele saadetud kirjas otseselt ei viita, märgitakse, et tulevikus pannakse üha rohkem rõhku muukeelsetele subtiitritele või dubleerimisele.

Hetkel kuum