Mait Kraun • 8. august 2016 kell 16:00

Kulla hind hakkas langema

Kuld.  Foto: EPA

Kulla hind langes esmaspäeval kahe ja poole kuu madalaima tasemeni, sest USA majandusandmed on olnud oodatust paremad, vahendab MarketWatch.

Paremad majandusandmed on omakorda suurendanud ootusi, et Föderaalreserv peagi intresse tõstab. See on pannud dollari tugevnema ja kulla odavnema.

Detsembri kullafutuurid on täna langenud 0,3 protsenti, 1341 dollarile. Reedel langes kollase metalli hind 1,7 protsenti, mis on suurim langus alates 24. maist, selgub FactSeti andmetest.

„Kullakauplejad vähendasid oma positsioone ja võtsid kasumit, sest tõenäosus, et Föderaalreserv intressimäärasid tõstab, on tõusnud,“ ütles ThinkMarketsi analüütik Naeem Aslam. „Samas on jätkuvalt ebaselge, millal see võiks toimuda, sest USA presidendivalimised annavad ebakindlust juurde.“

Reede teatati, et USAs loodi juulis 255 000 töökohta – see ületas suurelt analüütikute ootusi ja juba teist kuud järjest on number väga tugev.

Futuuriturgude järgi on tõenäosus, et Föderaalreserv septembris intresse kergitab, tõusnud 18 protsendini. Enne tööturu andmeid oli vastav protsent 12. Detsembrikuise intresside tõusu tõenäosus on 45 protsenti.

Hetkel kuum