Mait Kraun • 9. august 2016 kell 16:00

Faber: S&P 500 indeks langeb 50 protsenti

Marc Faber  Foto: epa

Juba pikka aega aktsiaturgude osas pessimistlikult meelestatud Marc Faber teatas, et ennustab USA aktsiaturule varasemast veelgi suuremat langust, vahendab CNBC.

Tuntud investor ja miljardär Faber ütles, et aktsiaid tabab tõenäoliselt laiaulatuslik langus, mis võib olla ajaloo üks suurimaid.

„Ma arvan, et me võime vabalt kaotada viie aasta jagu kapitalikasvu, mis viiks S&P 500 indeksi 1100 punktini,“ ütles Faber. See tähendaks, et aktsiaindeks kukub 50 protsenti.

Selleks, et Faberi varasemad ennustused täide läheks, peakski aktsiad umbes nii palju langema. Näiteks 2009. aastal, mil S&P 500 kauples 1100 punkti juures, ütles Faber, et aktsiad on ülehinnatud ning ralli saab peagi läbi.

Alates sellest on Faber muutunud järjest pessimistlikumaks. Ta on aastate jooksul teinud mitmeid prognoose, et aktsiaturud hakkavad langema. Esmaspäeval jõudsid aktsiad uute rekorditeni (S&P 500 kauples 2185 punkti juures) ning Faber otsustas teha uue ennustuse.

Ta ütles, et tema arvates on aktsiaturgude tõus jätkusuutmatu ning ei ole täpselt teada, mis saab olema languse katalüsaatoriks.

„Turge ei ole üles viinud tõeline ostmine. Aktsiaid on ostnud börsifirmad ise ning toimunud on palju ühinemisi ja ülevõtmisi. Turgudel on järjest vähem juhtivaid aktsiaid. Vähesed aktsiad teevad uusi tippe,“ selgitas ta.

Hetkel kuum