Pille Ivask • 11. august 2016 kell 9:46

Pahane paarike kaebas Pokemon Go loojad kohtusse

Pokemon Go mängijad  Foto: epa

Kui enne Pokemon Go hullustust oli Michigani osariigis asuv väikelinn St. Clair Shores rahulik paik elamiseks, siis nüüdseks on virtuaaltegelaste jahtijad ühe perekonna nõnda vihale ajanud, et nad on otsustanud kultusmängu loojad kohtusse kaevata.

“Me ei tunne end enam turvaliselt, kui oma verandal istume,” põhjendasid Scott Dodich and Jayme Gotts-Dodich, miks nad otsustasid asjale ametliku käigu anda. Perekonna kodu asub Wahby pargi läheduses, mis on muutunud Pokemon Go mängijate seas väga populaarseks.

Abikaasad väitsid, et nad ei tunne end Pokemonide jahtijate tõttu enam üldse mugavalt, kuna nood passivad päevad ja ööd põõsaste ja puude taga ning otsivad virtuaaltegelasi. Politsei küll sulgeb õhtul pargi, kuid mängijad on ometi seal varsti platsis.

Dodichite peamine probleem ongi selles, et Pokemonide jahtijad ei austa eraomandit, pargivad sinna, kuhu juhtub, ning kõnnivad sageli võõral territooriumil. Perekond taotleb neile tekitatud rahalise kahju hüvitamist ja seda, et Pokemon Go mängimine oleks pargis keelatud ehk ükski virtuaaltegelane end seal enam ei peida.

Niantic ega Nintendo pole seni ajakirjandusele oma kommentaare kohtuasja kohta edastanud.

Hetkel kuum