Mait Kraun • 22. august 2016 kell 7:06

Jackson Hole: mida oodata Janet Yellenilt?

Föderaalreservi esinaine Janet Yellen.  Foto: EPA

Sel reedel toimub järjekordne keskpankurite kogunemine Jackson Hole’is. Arvatakse, et Fedi juht Janet Yellen annab oma kõnes juhtnöörid intressimäärade tõstmiseks, vahendab MarketWatch.

Yellen räägib reedel Eesti aja järgi kell 17. Tema kõne teemaks on „Föderaalreservi rahapoliitika tööriistakast“.

„Me näeme, et Jackson Hole’is võidakse anda valmisolek intresside tõstmiseks ja Yellen hakkab kalduma optimistide poolele,“ ütles UBSi ökonomist Drew Matus.

Matus arvab, et turgudele antakse märguanne ning intresse tõstetakse detsembris. Paljud analüütikud aga arvavad, et keskpank võib intresse tõsta ka juba septembris.

Tööturuandmed on ju viimastel kuudel olnud väga head – juunis loodi 292 000 ja juulis 255 000 töökohta. „Kui augusti töötururaport on tugev (see ilmub 2. septembril), võiks Föderaalreserv tõsta intresse juba septembris,“ ütles Barclays USA peaökonomist Michael Gapen. „Me ootame, et Yellen annab Jackson Hole’i kohtumisel konkreetsema suuna, milline on intresside tõstmise tõenäosus lähitulevikus.“

Turgude hinnangul on tõenäosus, et intresse tõstetakse sel aastal, 50 protsenti. Wall Street Journali küsitletud 62 majandusteadlastest ütles 71 protsenti, et Fed tõstab intresse detsembris.

Hetkel kuum