Pille Ivask • 30. august 2016 kell 11:37

Ekspert: mida madalam nafta hind, seda järsem tuleb tõus

Nafta puurkaev  Foto: epa

Globaalse energiafirma Vedanta Resources juht Tom Albanese lausus, et naftabarreli hind võib taas 100 dollarile kerkida, kirjutab CNBC.

Hiljutised raportid näitavad, et uute naftamaardlate avastamine on märkimisväärselt vähenenud ning on praegu viimase 60 aasta madalaimal tasemel. Selle peamine põhjus on ettevõtete otsus kärpida kulutusi investeeringutele ja uute naftamaardlate avastamisele.

Vedanta Resources tegutseb väga erinevates toorainevaldkondades ning ettevõtte juhi Albanese sõnul on ta veendunud, et nafta hind hakkab tulevikus tarneprobleemide tõttu tõusma. 

“Inimesed küll ütlevad, et 100 dollarit maksvat naftabarrelit me enam ei näe, kuid teisalt saab öelda, et mida kauem hind all on, seda suuremaks osutub järsu hinnahüppe risk,” arutles Albanese.

Albanese jätkas, et praegu liigub Brenti toornafta hind 50 dollari piirimail ning see paneb osa naftatootjaid juba puurkaeve sisse lülitama. Ühtlasi vähendab see tema sõnul järsu hinnahüppe võimalust. See aga ei välista taolist stsenaariumit tulevikus.

Hetkel kuum