Mait Kraun • 7. september 2016 kell 17:32

Mida avalikustati Apple'i aastaüritusel?

Apple'i tegevjuht Tim Cook.  Foto: EPA

Apple tõi täna avalikkuse ette iPhone 7 ja uuendatud Apple Watch nutikella. Lisaks sellele teatati, et koostööd hakatakse tegema Nike'iga, vahendab CNBC.

Ettevõte teatas, et ettetellimusi hakatakse mõlema toote puhul vastu võtma 9. septembril. Uut nutikella ja telefoni saab osta alates 16. septembrist.

32GB iPhone 7 jaemüügi hinnaks on 649 dollarit. See tähendab, et alghind on sama, mis iPhone 6-l. 32 gigabaidise iPhone 7 Plus eest tuleb välja käia 769 dollarit.

Tehnoloogiagigant loobus uue iPhone'i kõrvaklappide pesast. Uusi nutitelefone hakatakse müüma EarPod kõrvaklappidega. Nendele lisatakse ja kõrvaklappide pesa adapter. Telefonil on ka kaks kaamerat.

Apple avalikustas ka oma juhtmevabad kõrvaklapid AirPods, mille hinnaks on 159 dollarit. Müüki tulevad kõrvaklapid oktoobri lõpus.

Vaatamata üritusele pole Apple’i aktsia täna eriti liikunud. Aktsia on tõusnud 0,1 protsenti 107,78 dollarini.

Ettevõte teatas, et uue Apple Watchiga on võimalik sukelduda 50 meetri sügavusele. Lisaks on nutikell varasemast 50 protsenti kiirem. Seeria 2 mudel on saadaval ka keraamilisest materjalist.

Lisaks andis Apple teada, et koostöös spordirõivastetootja Nike’iga luuakse Apple Watch Nike+.

Üritusel esines ka Shigeru Miyamoto Nintendost, kes ütles, et App Store’i tuleb ka Super Mario. Nianticu tegevjuht John Hanke lisas, et Pokemon Go mobiilimängu saab edaspidi mängida ka Apple Watchiga.

Hetkel kuum