Mait Kraun • 19. september 2016 kell 11:00

Euroopa aktsiaturgudel poole kuu parim päev

Frankfurdi börs  Foto: Bloomberg

Euroopa aktsiaturud alustasid nädalat tubli tõusuga. Kallinemist juhtisid toorainesektori aktsiad, vahendab Bloomberg.

Stoxx Europe 600 on täna tõusnud 0,97 protsenti, 341,42 punktini. Kõik sektorid on täna plussis, aga kõige paremini on läinud nafta- ja kommunaalfirmade sektoril. Terve Euroopa aktsiaturge koondav indeks näitab parimaid tulemusi alates 2. septembrist.

Reedel odavnes indeks 0,7 protsenti, sest Deutsche Bank surus pangandussektori aktsiaid madalamale. Nädala lõikes odavnes Stoxx 600 lausa 2,2 protsenti. Tegemist on viimase kolme kuu halvima nädalaga, selgub FactSeti andmetest.

Deutsche Banki aktsia langes reedel 8,5 protsenti, sest USA justiitsministeerium esitas Saksa suurpangale 14 miljardi dollari suuruse nõude, mis oli seotud kriisiaegsete hüpoteekväärtpaberitega.

Pangandussektor tervikuna ilmutas täna aga taastumise märke ja kallines 1,5 protsenti. Deutsche Bank on täna 0,1 protsendiga plussis.

Toorainesektorit upitas aga nafta hinnatõus. Nimelt teatas Venezuela president Nicolas Maduro pühapäeval, et OPECi-välised naftatootjad on lähedal kokkuleppele, millega hakatakse oma tootmist piirama. Lisaks sellele mõjutab riigi naftaeksporti Liibüa konflikt.

Saksamaa DAX indeks tõusis 0,8 protsenti ja Prantsuse CAC 40 lisas 1,4 protsenti. Londoni FTSE 100 kallines 1,4 protsenti ja Itaalia MIB tõusis 1,5 protsenti.

Hetkel kuum