Kadi Neemre • 21. september 2016 kell 19:45

Börs: turud juubeldasid Fedi otsuse peale

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud olid täna seoses Föderaalreservi otsusega jätta intressimäärad muutumatuks, tõusuteel.

“Põhimõtteliselt seda ma ootasingi,” sõnas First Standard Financiali turuökonomist Peter Cardillo. “Ma arvan, et järgmiste nädalate jooksul, mil tuleb hulk uusi majandusandmeid, on peamiseks küsimuseks see, kas Föderaalreserv tõstab detsembris 50 baaspunkti võrra intressimäärasid,” lisas ta.

“Turgudele väga meeldis see, mida nad nägid ning pole ka põhjust, miks see ei oleks pidanud nii olema,” sõnas iSectorsi tegevjuht Chuck Self.

“Sektoritel, mis saavad madalatest intressimääradest kasu, on peale teadaannet hästi läinud.” S&P kinnisvarasektor pöördus tõusule peale varasemat 1% langust.

Fedi ametnikud alandasid ka järgnevate aastate intressimäärade prognoose, kuid märkisid, et suure tõemäosusega tõusevad selle aasta detsembris intressimäärad.

“Oli üsna selge, et täna intressimäärad ei tõuse. Kohtumine keskendus peamiselt ettevalmistuste tegemisele detsembrikuiseks intressimäärade tõusuks ning sellele, mis saab pärast seda,” sõnas Aberdeen Asset Managementi investeerimisjuht Luke Bartholomew.

USA toornafta hind aga tõusis 2,39% ning barreli hinnaks kujunes 45,34 dollarit. Hinnad tõusid peale seda, kui EIA avaldas informatsiooni, mille kohaselt kukkusid USA naftavarud 6,2 miljoni barreli võrra.

Detsembri kullafutuurid tõusid 13,30 dollarit ning untsi hind kasvas 1335 dollarile.

Dow Jones tegi 0,90% tõusu ja lõpetas päeva 18293,63 punktil. S&P 500 tõusis 1,09% ja sulgus 2163,11 punktil. Nasdaq kasvas 1,03% ning lõpetas päeva 5295,83 punktil.

Hetkel kuum