Sirje Rank • 21 september 2016

Stockholmi börs kolib Baltikumi

Nasdaqi logo New Yorgis  Foto: Scanpix/REuters

Stockholmi börs kolib Baltikumi, kuulutab Rootsi majandusleht Dagens Industri, avaldades, et Stockholmi börsi emafirma Nasdaq plaanib osa töökohti Stockholmist Vilniusse kolida.

Lehe andmeil on jutt umbes 100 töökohast.

Nasdaqile kuuluvad ka Helsingi ja Kopenhaageni börs, mille ülevõtmise järel hulk töökohti sealt Stockholmi viidi. Nüüd siis on järg töökohtade kolimiseks Stockholmi käes, kirjutab leht. Nasdaqile kuuluvad ka Balti börsid.

DI andmeil puudutab kolimine osakondi, mis vastutavad börsi igapäevategevuse eest nagu administratsioon ja klienditeenindus. Tulevikus võivad kolida ka derivaatide ja kliiringuga seotud tegevused. Halvimal juhul võivad lõpuks alles jääda vaid serveriruumid. Juba varem on Vilniusse viidud IT teenindus ja erinevad kontoriteenused (nn backoffice-teenused).

Nasdaqi pressiesindaja sõnul puudutab kolimine oluliselt vähem töökohti, kui leht oma artiklis nimetab. Kinnitatakse, et Stockholmile jääb Nasdaqis jätkuvalt oluline roll. Kuid tuletatakse ühtlasi meelde, et ka börside tegevus on avatud konkurentsile.

Hetkel kuum