Rainer Saad • 30. september 2016 kell 13:00

OPECi otsus võib tõsta elektriautode müüki

Tesla Model S.  Foto: EPA

OPECi otsus langetada nafta tootmismahtu võib aidata kaasa elektriautode müügi kasvule, kirjutas Bloomberg.

Elektriautode müük USAs eelmisel aastal ei kasvanud, kuna bensiini hind langes keskmiselt 5,8 protsenti. Kui nafta hind hakkab OPECi otsuse tõttu tõusma ning bensiini hind enam ei lange, võib see Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) teatel tähendada elektriautode müügi kasvu.

Nafta hind tõusis kolmapäeval pärast OPECi otsust tootmismahtu vähendada 6 protsenti. Bloombergi teatel võib see tähendada, et nafta hinna põhi on möödas.

„Kõrgem nafta hind tõstab elektriautode konkurentsivõimet,“ ütles IEA peaökonomist Laszlo Varro. „USAs oli väga huvitav korrelatsioon, kui bensiini hind langes.“

Varro tõdeb, et väljaspool Ameerika Ühendriike on seos nafta hinna ja elektriautode müügi vahel väga nõrk. Näiteks Euroopas aitab elektriautode müüki tema sõnul kasvatada eelkõige valitsuste toetus.

Bloomberg New Energy Finance'i juhi Michael Liebreichi sõnul kasvab Ameerika Ühendriikides sel aastal elektriautode müük 44%, 647 000-ni. BNEF prognoosib, et aastal 2040 on veerand maailmas kõikidest uutest müüdavatest autodest elektriautod.

Hetkel kuum