Mait Kraun • 5. oktoober 2016 kell 13:30

Deutsche Bank: kullainvestorite pidu saab läbi

Kuld.  Foto: EPA

See aasta on kullainvestorite jaoks üldiselt positiivne – esimesel poolaastal tegi kollane metall mitme kümnendi suurima tõusu. Deutsche Bank aga arvab, et pidu saab peagi läbi, kirjutab Bloomberg.

Globaalsed intressimäärad on rekordmadalal ning investorid on oma raha kulda pannud. Brexit ja USA presidendivalimised lisasid õli tulle.

Kulla sära on aga tuhmumas, sest prognoositakse, et keskpangad hakkavad oma rahapoliitikat karmistama. Eile langes kulla hind 3,3 protsenti, mis on suurim langus alates 2015. aasta juulist. Esimest korda nelja kuu jooksul kauples untsihind madalamal kui 1300 dollarit.

Deutsche Banki peastrateeg Binky Chadha arvab, et see võib olla suurema müügilaine eelmäng.

„Meie arvates on kuld 20-25 protsendi ulatuses ülehinnatud,“ ütles Chadha Bloombergile antud intervjuus. „Metallil läks esimeses kvartalis väga hästi ja kvartali lõpuks oli kuld juba ülehinnatud.“

Chadha lisas, et intressimäärade tõusu kõrval on kulla jaoks veel suurem oht globaalse majanduskasvu paranemine. „Ma arvan, et tõenäoliselt kiireneb USA majanduskasv ja seeläbi ka globaalne kasv,“ ütles ta ja lisas, et kulda on teotanud eelkõige globaalse majanduskasvu kehvad ootused.

Hetkel kuum