Kadi Neemre • 12 oktoober 2016

Börs: Fedi protokoll rahustas turge

New Yorki börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud rahunesid täna ning olid valdavalt rohelises. Täna avaldatud Föderaalreservi septembrikuise kohtumise protokoll kinnitas varasemaid ootuseid võimaliku intressimäärade tõusu osas detsembris.

“Me oleme seal, kus me olime: turud panustavad jätkuvalt sellele, et Fedi juht Janet Yellen tahab detsembris tõsta intressimäärasid,” sõnas Prudential Financiali turustrateeg Quincy Krosby.

Föderaalreservi ametnikud, kes pooldavad intressimäärade tõusu, muretsevad, et liiga pikk ootamine võib riigi saata majanduslanguse kuristikku, selgub protokollist.

Ebatavaliselt suurte lahkarvamustega Fedi septembrikuisel kohtumisel märkisid mõned keskpanga ametnikud, et ajalugu peidab endas murettekitavat õppetundi keskpanga jaoks, mis on viimased kaheksa aastat rakendanud ajalooliselt pehmet rahanduspoliitikat.

S&P 500 suurimateks edenejateks olid täna kinnisvarasektor 1,4% ning kommunaalsektor 1%-ga. Finantssektor kasvas ligi 0,15%.

Fort Pitt Capitali analüütik Kim Forrest märkis, et finantssektori aktsiahindade muutus võib tuleneda sellest, et inimesed on oma aktsiad enne reedel avaldatavaid pankade kasumiraporteid ümber mängimas. Oma tulemused avaldavad siis Wells Fargo, JPMorgan Chase ning Citigroup.

Dow Jones’i edukaimad ettevõtted olid Travelers Cos, Apple ning McDonald's. Nasdaq oli aga täna languses, mida põhjustasid peamiselt Cisco ja Biogeni langused.

Naftaturgudel kukkus USA toornafta 1,2% ning naftabarreli maksumuseks kujunes 50,8 dollarit. Hind kukkus seoses OPECi ja teiste naftaimportijate vahel käivate toodangumahtude kärpekõnelustega.

Majandusuudiste poole pealt aga kukkus laenutaotluse maht eelmisel nädalal seoses intressimäärade oodatava tõusuga 6%. Augustis kukkus vabade töökohtade arv 5,4 miljonile.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 2,10 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1253,80 dollarit.

Dow Jones tegi 0,09% tõusu ja sulgus 18144,20 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,11% tõusuga 2139,18 punktil. Nasdaq kukkus 0,15% ning lõpetas päeva 5239,02 punktil.

 

Hetkel kuum