Pille Ivask • 25. oktoober 2016 kell 10:30

Maailma vanimas pangas suurkoondamine

Monte dei Pasci di Siena peakontor.  Foto: epa

Suurtes majandusraskustes maailma vanim pank Monte dei Paschi di Siena teatas täna, et koondab 2600 töötajat, sulgeb 500 harukontorit ning müüb ära osa oma ettevõtteid, vahendab MarketWatch.

Pank plaanib personalikulusid kärpida 9% võrra, suurendada investeeringuid digitaalsesse pangandusse ning suunata fookuse jae- ja väikepangandusele. Kõige selle tulemusena peaks panga netokasum aastaks 2019 kasvama 1,1 miljardi euroni.

Monte dei Paschi müüb ära ka halbade laenude regenereerimisüksuse. Selle eest on pank saanud juba ka 520 miljoni euro suuruse pakkumise Istituto Centrale delle Banche Popolari Italianelt.

Panga uus strateegia on väga oluline, et saavutada taas investorite kindlus panga tegevuse suhtes. Panka on seni peetud Itaalia pangandussüsteemi nõrgimaks lüliks. Selle aasta algusest saadik on panga aktsia hind langenud neljandiku jagu. Juhul, kui panga plaanid aga ei täitu, saab sellest suure tõenäosusega Itaalia valitsusele väga suur probleem.

Pärast restruktureerimisuudist tõusis panga aktsia 24% jagu, kusjuures aktsiaga kauplemine katkestati korduvalt, kuna hind tõusis väga kiiresti.

Hetkel kuum