Mait Kraun • 26. oktoober 2016 kell 8:00

Austraalia juhtis Aasia turgude kukkumist

Surfar Austraalias.  Foto: EPA

Aasia aktsiaturud langesid, sest majandusandmed olid oodatust halvemad ning USAs oli eile kehv kauplemispäev, vahendab MarketWatch.

Jaapani Nikkei Stock Average langes 0,2 protsenti ning Korea Kospi kukus 1,1 protsenti. Hongkongi Hang Seng indeks odavnes 0,5 protsenti ja Hiina Shanghai Composite langes 0,5 protsenti.

Austraalia S&P/ASX 200 indeks langes aga 1,5 protsenti ja jõudis viimase kuu madalaima tasemeni, sest kohalik dollar tugevnes ning finants- ja toorainete sektor odavnesid.

Austraalia tarbijahinnaindeks tõusis kolmandas kvartalis 0,7 protsenti ja aastatagusega võrreldes 1,3 protsenti. Analüütikud prognoosisid vastavalt 0,5- ja 1,1protsendilist tõusu. Seejärel kallines Austraalia dollar USA dollarisse 0,6 protsenti, mis survestas eksportivate börsifirmade aktsiaid.

„See number ei olnud paljude jaoks üllatus. Nüüd aga usutakse, et intressimäärade tõusu Austraalias ei tule,“ ütles IG Marketsi peastrateeg Chris Weston.

Teistel Aasia turgudel oli languse põhjuseks eelkõige see, et USA tulemuste hooaeg sai eile kehva jätku ning nafta hind langeb. Apple teatas hilisõhtul, et nende kasum langes juba kolmandat kvartalit järjest. Ettevõtte aktsia langes järelturul üle 2 protsendi, mis vedas kaasa kogu USA börsi. Nafta hind on täna langenud aga üle protsendi.

Hetkel kuum