2. november 2016 kell 17:15

Aktsiaturgudel erakordselt pikk langus

New Yorgi börs.  Foto: EPA

Standard & Poor's 500 indeks on langemas juba seitsmendat päeva järjest. Kaheksapäevane langus on praegu kõigi aegade rekord, kirjutab Bloomberg.

Viimase 20 aasta jooksul on S&P 500 indeks langenud seitsmel päeval järjest vaid kolmel korral. Esimene oli 2008. aastal, mil Lehman Brothers kukkus kokku.

Teised kaks toimusid 2011. aastal Euroopa võlakriisi ajal. Kui indeks langeb ka täna, siis on tegemist neljanda korraga.

 

S&P viimaste päevade langus.  Foto: Bloomberg

Tõsi, langus on küll pikk, aga mitte sügav. Tabb Groupi analüütik Callie Bost tõi välja, et eelmistel kordadel on olnud vähemalt üks päev, kus langus on suurem kui 1 protsent. Seekord nii ei ole juhtunud. Seitsme päevaga on indeks langenud kokku vaid 2,2 protsenti.

S&P 500 indeksi kõigi aegade pikim langus on olnud kaheksapäevane, mis toimus 2008. aasta oktoobris. Toona oli maailmas äsja puhkenud finantskriis. S&P 500 alustas langust 29. septembril ja langes iga päev kuni 10. oktoobrini (kokku ulatus langus 21protsendini). Ühtlasi oli tegemist indeksi ajaloo halvima nädalaga.

2008. aasta sügisel toimunud langus, mis pühkis aktsiaturu väärtusest üle 20 protsendi.  Foto: Bloomberg
Hetkel kuum