Kadi Neemre • 5. detsember 2016 kell 19:37

Börs: USA turud alustasid nädalat tõusuga

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud alustasid nädalat tõusuga. Nädalavahetusel toimunud Itaalia referendumi läbikukkumine ja riigi peaministri tagasiastumine jättis turud külmaks. Energia ja püsikaupade aktsiad tegid enam kui 1% tõusu.

Dow Jones tegi täna lühiajaliselt enam kui 100 punktise tõusu ning püstitas uue rekordi; indeksi edule aitas enim kaasa Goldman Sachs. S&P 500 edukaimad sektorid olid energia ja püsikaubad.

Aktsiad on valimistejärgselt teinud pika ralli ning kõik USA peamised börsiindeksid on enam kui 2% tõusnud. “Ma usun, et aasta lõpp saab samuti olema positiivne,” märkis Hartford Funds Investment Consulting Groupi juht Tom Siomades.

“Ma arvan, et fakt, et Itaalia referendumi tulemused ei mõjutanud USA turge, on hea,” märkis Edward Jonesi investeerimisstrateeg Kate Warne, lisades, et USA turud võtsid eeskuju Euroopast.

Investorid hoidsid silma peal ka New Yorki Föderaalreservi presidendi William Dudley sõnavõtul, milles ta märkis, et ta pooldab aeglast intressimäärade tõstmist juhul, kui USA majandus jätkab samal kursil.

Investorid usuvad, et Föderaalreserv tõstab oma detsembrikuisel kohtumisel intressimäärasid. CME Groupi FedWatchi mõõdiku kohaselt prognoosib turg intressimäärade tõstmise tõenäosuseks koguni 90%.

Majandusuudiste poole pealt kasvas IHS Markit indeks novembris 54,6 punktini, märkides sellega ühendat kuud, mil teenustesektor on kasvanud. IHSi sõnul aitas teenustesektori edule kaasa klientide kindlustunde kasv ning USA majanduse hea käekäik.

USA toornafta jaanuari futuurid kasvasid 0,46% ning barreli hinnaks kujunes 51,93 dollarit.

Veebruari kullafutuurid kukkusid 2 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1175,80 dollarit.

Dow Jones tegi 0,24% tõusu ja lõpetas päeva 19216,55 punktil. S&P 500 sulgus 0,58% tõusuga 2204,71 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,01% tõusuga 5308,89 punktil.

 

Hetkel kuum